Górnik Wałbrzych nadal gra bardzo slabo - tym razem przegrał z Siarką Tarnobrzeg

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Piłkarze II-ligowego Górnika Wałbrzych nie sprawili niespodzianki i przegrali na wyjeździe 1:3 z Siarką Tarnobrzeg. Była to piąta porażka wałbrzyszan w bieżącym sezonie. Po sześciu kolejkach mają na koncie tylko jeden punkt

Piłkarze II-ligowego Górnika Wałbrzych nie sprawili niespodzianki i przegrali na wyjeździe 1:3 z Siarką Tarnobrzeg. Była to piąta porażka wałbrzyszan w bieżącym sezonie. Po sześciu kolejkach mają na koncie jeden punkt. W Tarnobrzegu byli wyraźnie słabsi od gospodarzy. Górnik pierwszą bramkę stracił w 14. minucie po tym jak nasz bramkarz, Patryk Janiczak tak wybił piłkę, że trafiła do Mirosława Barana, a ten wykorzystał „prezent”. W 38. minucie Siarka podwyższyła na 2:0 po golu Marcina Stefanika. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W efekcie w 55. minucie gospodarze prowadzili już 3:0, bo rzut karny wykorzystał Daniel Koczon. Po chwili, bo 57. minucie, także z „jedenastki” wynik ustalił Marcin Orłowski. Górnik nie był już w stanie zagrozić rywalom, tym bardziej, że od 69. minuty grał w osłabieniu, bo czerwona kartkę dostał Mateusz Sawicki.

Siarka Tarnobrzeg 3-1 Górnik Wałbrzych
Bramki: Mirosław Baran (14), Marcin Stefanik (38), Daniel Koczon (55k) – Marcin Orłowski (57k)

Siarka: Artur Melon, Konrad Stępień, Mirosław Baran, Łukasz Nadolski, Marcin Bochenek, Jakub Więcek (78 Rafał Parobczyk), Robert Tunkiewicz, Marcin Stefanik, Daniel Koczon (87 Bartosz Sulkowski), Robert Chwastek (80 Marcin Figiel), Michał Paluch.
Górnik: Patryk Janiczak, Bartosz Szepeta, Przemysław Cichocki, Bartosz Tyktor, Filipe (56 Dariusz Michalak), Kamil Mańkowski (61 Mateusz Krzymiński), Tomasz Wepa, Grzegorz Michalak (77 Kamil Śmiałowski), Jan Rytko, Mateusz Sawicki, Marcin Orłowski.