Koszykarze Dorala Zetkamy Nysy Klodzko pokonali u siebie 81:61 WKK Probiotics Wrocław

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Koszykarze Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko pokonali we własnej hali 81:61 WKK Probiotics Wrocław. Był to mecz drugiej kolejki fazy finałowej II-ligowego sezonu.

Koszykarze Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko pokonali we własnej hali 81:61 WKK Probiotics Wrocław. Był to mecz drugiej kolejki fazy finałowej II-ligowego sezonu. W pierwszym zespół z Kłodzka przegrał minimalnie w Bytomiu z Polonią. Tym razem zwycięstwo Dorala Zetkamy Nysy jest wyraźne i zasłużone. Chociaż młody zespół z Wrocławia walczył ambitnie i zmusił gospodarzy do wysiłku. Drużyna trenera Marcina Radomskiego w pierwszej kwarcie nieznaczną przewagę, trzech punktów wypracowała sobie dopiero w końcówce. Z każdą, kolejną ćwiartką dokładała po kilka „oczek". Zresztą kwarty kończyły się wyjątkowo zbliżonymi wynikami. W efekcie jednak przewaga koszykarzy Dorala Zetkamy Nysy w końcówce pojedynku była wysoka i trener mógł dać szansę pokazania się na parkiecie juniorom.
Kolejny mecz ekipa z Kłodzka zagra ponownie u siebie. W sobotę, 28 lutego o godz. 17 zmierzy się z Albą Chorzów.

Doral Zetkama Nysa Kłodzko - WKK Probiotics Wrocław 81 : 61 (20:17, 21:15, 20:14, 20:15)

Doral Zetkama Nysa: Wojciechowski 21, Kucia 15, Lepczyński 14, Bartkowiak 12, Płatek 6, Kowalski 5, Weiss 4, Lipiński 2, D. Dawdo 2, K. Dawdo 0, Radwański 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0