Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud wygrali 75:60 derbowy pojedynek w Jeleniej Górze

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud wygrali w Jeleniej Górze z Sudetami gładko 75:60.

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud wygrali na wyjeździe 75:60 derbowy pojedynek z Sudetami Jelenia Góra. Wałbrzyszanie pierwszą kwartę przegrali 21:22, ale w drugiej byli już lepsi 21:12 i przed zmianą stron prowadzili 42:34. W trzeciej odsłonie drużyna trenera Arkadiusza Chlebdy powiększyła jeszcze przewagę, wygrywając kwartę 14:12. Kiedy w ostatniej ćwiartce gospodarze nie zdobyli punktów przez blisko 5 minut przewaga urosła do prawie 20 punktów. Wiadomo już było, że Górnik ten mecz wygra i trener Chlebda dał pograć rezerwowym zawodnikom.

Sudety Jelenia Góra - Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 60:75 (22:21, 12:21, 12:14, 14:19)

Górnik Trans.eu TWS Mazbud: Józefowicz 16, Niesobski 16, Niedźwiedzki 12, Glapiński 11, Suchodolski 7, Iwański 6, Adranowicz 4, Rzeszowski 2, Borzemski 1, Ratajczak 0, Myślak 0, Krzymiński 0.