Piłkarze Polonii-Stali Świdnica pokonali 4:0 Poroniec Poronin, w którym gra Maciej Żurawski

Paweł Gołębiowski
Piłkarze III-ligowej Polonii-Stali Świdnica wygrali szósty mecz w czasie przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem podopieczni trenera Marcina Morawskiego pokonali 4:0 (1:0) Poroniec Poronin, zespół z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, w którym występuje Maciej Żurawski

Piłkarze III-ligowej Polonii-Stali Świdnica wygrali szósty mecz w czasie przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem podopieczni trenera Marcina Morawskiego pokonali 4:0 (1:0) Poroniec Poronin, zespół z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Wysokie zwycięstwo jest świetnym wynikiem, bo ekipa z Poronina ma w składzie kilku znanych zawodników. Gwiazdą z pewnością jest Maciej Żurawski, były napastnik Wisły Kraków, Celticu Glasgow i reprezentacji Polski. W Porońcu występują też m.in. Paweł Nowak, były gracz Cracovii i Lechii Gdańsk i Artur Prokop kiedyś występujący w Górniku Zabrze.
Polonia-Stal objęła jednak prowadzenie już w 5. minucie po golu Kamila Kukli. Prowadzenie drużyny ze Świdnicy 1:0 utrzymało się do przerwy, a po zmianie stron zespół trenera Morawskiego dosłownie rozbił rywali. Najpierw w 55. minucie Amin Stitou obronił rzut karny wykonywany przez Macieja Żurawskiego, a chwilę później Wojciech Szuba podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0. W 65. minucie bramkarz Porońca tak bronił „ni to strzał ni dośrodkowanie” Cezarego Pankowskiego, że piłka wylądowała w siatce. W 72. minucie wynik uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego ustalił Kamil Kukla.

Skład Polonii-Stali: Stitou, Andriej, Salamon, Luber, Pankowsi, Rytko, Truszczyński, Legor, Kukla, Tobiasz, G. Borowy oraz Wajdzik, Chrapek, Szuba, Rosiak, Jaros