27 maja w Polanicy-Zdroju wmurowano kamień węgielny pod Hotel SPA Dr Ireny Eris. Jego otwarcie za półtora roku.

– To ważny krok w rozwoju naszej firmy. Hotele są tylko jednym z jej filarów, a tu w Polanicy-Zdroju powstaje prawdziwa perełka, najlepszy z naszych dotychczasowych projektów hotelowych – mówi dr Irena Eris podczas podpisania aktu erekcyjnego jej najnowszej inwestycji, realizowanej w Polanicy-Zdroju, w powiecie kłodzkim. Jedna z najbardziej wpływowych kobiet polskiego biznesu widzi w tej inwestycji szansę propagowania marki na Dolnym Śląsku, gdzie dotychczas miała jedynie dwa wrocławskie instytuty badawcze.

Pięciogwiazdkowy hotel SPA Dr Irena Eris powstaje w samym centrum Polanicy-Zdroju na niemal czterohektarowej działce przylegającej do parku zdrojowego. Ziemię odkupiono od Grażyny Kulczyk, która chciała tutaj postawić sześciogwiazdkowy hotel. Od marca trwa budowa, jej zakończenie planowane jest na koniec 2014 roku, zaś uroczyste otwarcie obiektu ma się odbyć w Sylwestra. – Od dawna szukaliśmy miejsca pod budowę na terenie Kotliny Kłodzkiej, pierwszą działkę w Polanicy-Zdroju oglądaliśmy w 2004 roku – mówi Tomasz Pieniążek, prezes zarządu Hoteli SPA Dr Ireny Eris.

Budowa ma kosztować ok. 50 mln zł, całość będzie mieć sześć kondygnacji, czyli podziemia, parter i cztery piętra, łącznie ok. 12 tys. metrów kw. – Obiekt składać się będzie z trzech elementów. Powstanie część hotelowa, a z drugiej strony większe od niej SPA. Połączy je instytut kosmetyczny. Basen położony wysoko będzie dobrze oświetlony, a od strony miasta najbardziej widoczna będzie restauracja – wylicza Ryszard Girtler, autor projektu hotelu. Warszawska pracownia Atelier 3 Girtler and Girtler projektowała dla dr Ireny Eris wszystkie jej hotele, w tym także SPA Dr Irena Eris Świnoujście, który dotąd nie powstał. Choć jak zapewnia Henryk Orfinger, mąż i współpracownik dr Ireny Eris, nigdy nie zamierzali zostać hotelarzami, to od 1997 roku dysponują czterogwiazdkowym hotelem w Krynicy-Zdroju, oraz od 2006 roku drugim na Mazurach, a obecnie poszukują lokalizacji dla hotelu nad Bałtykiem. Polanicki ma być najbardziej ekskluzywny. Ma liczyć ponad 75 pokoi hotelowych, 20 gabinetów zabiegowych, sale konferencyjne i rozbudowane SPA z saunami i basenem. W instytucie proponowane będą m.in. zabiegi pielęgnacyjne, dotleniające i regeneracyjne. W SPA znajdą się sauny suche, fińskie, łaźnia rzymska, jacuzzi i strefa relaksu. W centrum będzie można skorzystać z zabiegów oraz masaży.

Z inwestycji zadowolone są władze uzdrowiska. – Jesteśmy dumni, że to w naszym mieście powstanie pierwszy pięciogwiazdkowy hotel na Dolnym Śląsku, poza Wrocławiem. W obiekcie będzie 150 miejsc pracy, liczymy też, że współpraca z tak poważnym inwestorem pozwoli mam pozyskiwać kolejnych – mówi Jerzy Terlecki, burmistrz Polanicy.
Na kolejne inwestycje nie przyszło długo czekać. Wrocławski przedsiębiorca do końca tego roku otworzy tu Willę Alinę ze SPA. Jej 17 apartamentów będzie miało standard odpowiadający pięciu gwiazdkom. Trwają też prace w Willi Storczyk. Dotąd w uzdrowisku najbardziej ekskluzywnymi obiektami były czterogwiazdkowy hotel Bukowy Park i pensjonat Villa Polanica o tym samym standardzie.


Przeczytaj też Irena Eris buduje w Polanicy

Tekst ukazał się w Gazecie Wrocławskiej z 29 maja 2013.

Komentarze (1)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 22.30