Siatkarze drugiej Polski zaczęli turniej w Final Four Ligi Europejskiej w Wałbrzychu od porażki

Paweł Gołębiowski; Zdjęcia: © Dariusz Gdesz/Polska Press Grupa
Dariusz Gdesz/Polska Press Grupa
Siatkarze reprezentacji Polski zaczęli udział odbywającym się w Wałbrzychu turnieju Final Four Ligi Europejskiej od porażki 0:3 ze Słowenią. Jutro zagrają o trzecie miejsce

Siatkarze reprezentacji Polski zaczęli udział odbywającym się w Wałbrzychu turnieju Final Four Ligi Europejskiej od porażki 0:3 ze Słowenią. Polacy to właściwie druga reprezentacja kraju, a drużyna Słowenii jest naprawdę bardzo mocna. Fachowcy uważają, że jest faworytem wałbrzyskiego turnieju. Potwierdziło się to w meczu z kadrą trenera Andrzeja Kowala. Pojedynek był właściwie bez historii. Słoweńcy silną zagrywką i szczelnym blokiem zdominowali pierwszego seta i zwyciężyli 25:15. W drugiej partii Polska stawiła większy opór, ale w końcówce rywale podkręcili tempo i wygrali 25:21. W trzecim secie prowadząc spokojnie od początku do końca powtórzyli wynik 25:21. Teraz w piątek, 14 sierpnia o godz. 17 nasza kadra zagra o trzecie miejsce z przegranym w spotkaniu Estonia – Macedonia, a Słowenia w meczu o triumf w Lidze Europejskiej zmierzy się o godz. 20 ze zwycięzcą tego pojedynku.

Polska – Słowenia 0:3 (15:25, 21:25, 21:25)

Polska: Dawid DRYJA, Jan NOWAKOWSKI, Grzegorz PAJĄK, Bartłomiej BOŁĄDŹ, Aleksander ŚLIWKA, Bartosz BEDNORZ, Damian WOJTASZEK (L) – Szymon ROMAĆ, Michał KĘDZIERSKI, Adrian BUCHOWSKI, Bartosz BEDNORZ, Bartłomiej GRZECHNIK