Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wzięli rewanż za ligową porażke i pokonali AZS Stal Nysa 3:0

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Siatkarze I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych pokonali 3:0 AZS Stal Nysa i awansowali do V rundy Pucharu Polski. Nysa to ligowy rywal podopiecznych trenera Krzysztofa Janczaka. Trzy tygodnie temu przegrali z nią u siebie 2:3. Tym razem jednak wałbrzyszanie byli lepsi i wzięli srogi rewanż.

Siatkarze I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych pokonali 3:0 AZS Stal Nysa i awansowali do V rundy Pucharu Polski. Nysa to ligowy rywal podopiecznych trenera Krzysztofa Janczaka. Trzy tygodnie temu przegrali z nią u siebie 2:3. Tym razem jednak wałbrzyszanie byli lepsi i wzięli rewanż. W pierwszym secie nie mogli „odskoczyć” rywalom na większy dystans, ale przy stanie 24:22 dla Victorii PWSZ goście posłali zagrywkę w aut i było 1:0 w setach. Druga partia zaczęła się od prowadzenia ekipy z Nysy. Wygrywała już 5:1, ale siatkarze Victorii PWSZ zmobilizowali się i po ataku Szymona Piórkowskiego doprowadzili do remisu 8:8. Później co prawda Nysa odzyskała jeszcze prowadzenie, ale końcówka seta należała do ekipy trenera Janczaka i po dobrym ataku Pawła Olszewskiego zakończyła ona tę partię wynikiem 25:23. Trzeci set toczył się już cały czas pod dyktando wałbrzyszan, który wygrali go 25:18.
W następnej rundzie Pucharu Polski Victoria PWSZ zagra 26 listopada na wyjeździe z II-ligową drużyną GTPS Gorzów Wielkopolski.