Turniej Szczawno Cup 2015, pierwszy zawodowy turniej pań na Dolnym Śląsku, pod dyktando Czeszek

Paweł Gołębiowski
Turniej tenisowy pań Szczawno Cup w podwałbrzyskim uzdrowisku zdominowały Czeszki. W grze pojedynczej triumfowała Martina Borecka. Ta tenisistka grając z Jesicą Maleckovą zwyciężyła też w deblu.

Turniej tenisowy pań Szczawno Cup w podwałbrzyskim uzdrowisku wygrała Martina Borecka z Czech. Zawody w Szczawnie-Zdroju zaczęły się 17 maja, a zakończyły 23 maja (16-go zaczął się turniej eliminacyjny). Były pierwszym zawodowym turniejem dla tenisistek zorganizowanym na Dolnym Śląsku. Wzięły w nim udział 64 tenisistki, a pula nagród wynosiła 10 000 USD. Impreza udała się znakomicie, zabrakło może tylko sukcesu naszych dziewcząt. Turniej zdominowały Czeszki. W finale Martina Borecka (347 pozycja w rankingu WTA) spotkała się ze swoją rodaczką, Jesicą Malećkovą (405 miejsce w WTA). Meczu praktycznie nie było, bo Malećkowa wycofała się po kilku pierwszych piłkach. Jako powód podano chorobę tenisistki. Polki nie wypadły w Szczawnie-Zdroju najlepiej. W singlu żadna nie dotarła do półfinału. Reprezentująca MKS Szczawno-Zdrój (organizatora turnieju) utalentowana Aleksandra Rojek już w pierwszej rundzie trafiła na Borecką i uległa późniejszej triumfatorce turnieju 5:7, 1:6. Zawody w grze podwójnej wygrał debel Borecka/Maleckowa. W półfinale Czeszki rozbiły 6:1, 6:1 parę Magdalena Fręch/Katarzyna Kawa. W finale Borecka/Maleckowa wygrały 6:1, 2:6, 10:5 ze swoimi rodaczkami Kolarovą i Rohanową