Siatkarze Aqua Zdroju Wałbrzych udanie zainaugurowali II-ligowy sezon

Paweł Gołębiowski

Siatkarze Aqua Zdroju Wałbrzych udanie zainaugurowali II-ligowy sezon. Drużyna trenera Janusza Ignaczaka po niezłym meczu pokonała na swoim boisku 3:1 beniaminka, drużynę Rośka Syców. Wałbrzyszanie pierwszego seta wygrali gładko 25:19, ale w drugim goście postawili się, prowadzili od początku tej partii i zwyciężyli 25:21. Był remis w setach 1:1 i wyraźnie podziałało to mobilizująco na zawodników Aqua Zdroju. W trzeciej części spotkania nie dali szans rywalom. Tym razem Aqua Zdrój zdemolował Rośka Syców 25:13. Gospodarzom do zgarnięcia kompletu punktów potrzebne było wygranie jeszcze jednego, kolejnego seta. Udało się to, chociaż ekipa z Sycowa tanio skóry nie sprzedała. Aqua Zdrój czwartego seta wygrał 25:21, a w następnej kolejce, 5 października zmierzy się na wyjeździe z drużyną SPS Chrobry Głogów. Kolejny pojedynek ligowy w Wałbrzychu nasi siatkarze rozegrają 12 października. Spotkają się wtedy z Astrą Nowa Sól.