Dwie porażki w trzy dni. Zetkama Doral Nysa Kłodzko będzie walczyć o utrzymanie?

DAB
To nie był udany tydzień koszykarzy Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko. Podopieczni trenera Jerzego Chudeusza przegrali w środę z Księżakiem Łowicz, a w sobotę z Kotwicą Kołobrzeg.

O tych dwóch porażkach zadecydowały końcówki spotkań. Co ciekawe, środowy mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem, ponieważ rywale zamiast do Kłodzka, pojechali do... Nysy. W Kłodzku pojawili się około pół godziny przed planowanym rozpoczęciem spotkania. Tego kibice mogli zobaczyć niezwykle ofensywne spotkanie. Już do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 51:47 dla przyjezdnych z Łowicza. W tym fragmencie liderem zespołu Księżaka był Piotr Robak, który na przerwę schodził z 19 zdobytymi punktami.

W trzeciej kwarcie przewagę uzyskała Zetkama Doral Nysa Kłodzko, która po tej części meczu prowadziła 75:71. W drugiej części czwartej kwarty straty z nawiązką odrobili koszykarze z Łowicza, którzy wyszli nawet na siedmiopunktową przewagę. Do emocjonującej końcówki doprowadził Maksymilian Zagórski, który dwoma celnymi rzutami wolnymi zniwelował przewagę do zaledwie dwóch punktów. W końcówce była jeszcze szansa, żeby doprowadzić do remisu, jednak najpierw Szymon Tomczak nie trafił w trudnej sytuacji spod kosza, a później piłkę stracił Jan Malesa. Księżak pokonał Zetkamę 93:91.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Księżak Łowicz 91:93 (28:30, 19:21, 28:20, 16:22)

Nysa: Malesa 21, Zagórski 17, Kutta 15, Tomczak 12, Bartkowiak 6, Madziar 6, Wojciechowski 6, Nowicki 5, Kowalski 3. Księżak: Robak 22, Stopierzyński 22, Kobus 19, Grod 15, Samsonowicz 7, Tradecki 6, Świderski 2, Czyż 0, Kapuściński 0.

Sobotnie spotkanie w Kołobrzegu było z gatunku tych niezwykle ważnych. Niestety, także i tym razem zawodnikom z Kłodzka nie udało się wygrać na wyjeździe. Na pięć minut przed końcem spotkania Zetkama prowadziła 63:57, jednak nie była w stanie utrzymać przewagi. Ze zwycięstwa cieszyli się koszykarze Kotwicy, którzy w tabeli tracą zaledwie zwycięstwo do naszego zespołu.

A już w sobotę kolejny mecz we własnej hali. Rywalem drużyny Chudeusza będzie Pogoń Prudnik. Początek meczu tradycyjnie o 17.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 72:67 (17:13, 16:22, 20:16, 19:16)

Kotwica: Bodych 17, Stanios 15, Madray 13, Wróbel 9, Przyborowski 6, Grujic 5, Dłoniak 4, Kruszczyński 3, Janczak 0, Grudziński 0. Nysa: Malesa 10, Wojciechowski 10, Bartkowiak 9, Tomczak 9, Kutta 7, Zagórski 7, Madziar 6, Nowicki 5, Kowalski 4, Weiss 0.