Wybierz region

Wybierz miasto

  170. Koncert Muzyki Kameralnej

  Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji
  Polanica-Zdrój, ul. Parkowa/2, +48 74 869 06 43

  19:30 - 21:00 Czwartek, 7 września

  • Wstęp wolny

  Andrzej Chorosiński – organy (Polska)
  Zdzisław Madej – tenor (Polska)
  Michał Chorosiński – recytacje (Polska)

  program

  Romantyzm w muzyce i poezji
  Louis Vierne (1870-1937) – Carillon de Westminster
  George Bizet (1838-1875) – Agnus Dei
  Giaccomo Puccini (1858-1924) – Gratias Agimus-Messa di Gloria,
  Lorenz – Ave Maria
  Adam Mickiewicz (1798-1855) – Ballada ŚWITEŹ
  Alexandre Guilmant (1837 -1911) – Lamentation
  Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) – Dann werden die Gerchtem Leuchten, Aria z Oratorium Eliasz
  Adam Mickiewicz (1798-1855) – Ballada To lubię
  Giaccomo Puccini (1858 – 1924) – E lucevan le stelle (aria Cavaradosiego z opery Tosca)
  Stanisław Moniuszko (1819-1872) – Znaszli ten kraj (Aria Stefana z opery Straszny Dwor)
  Adam Mickiewicz (1798-1855) Ballada Powrot taty
  Charles Maria Widor (1844-1937) – IV Symfonie f-moll op. 13 (cz.III Andante cantabile, cz.VI Finale)

  ANDRZEJ CHOROSIŃSKI

  Studia w warszawskiej Akademii Muzycznej, ukończył z wyrożnieniem w 1972 r. Koncertował w najbardziej renomowanych miejscach, w niemal wszystkich krajach Europy i wielu krajach Świata. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. W 2003 r. ZPAV przyznał tytuł „Podwojnej Platynowej Płyty” płycie CD nagranej w Bazylice w Licheniu.
  W latach 1993-1999 był rektorem Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie. Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym 8 międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej.
  W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa w Keimyung University w Południowej Korei. Posiada liczne odznaczenia – m. in. Gloria Artis, Ecclesiae Populoque Servitio Praestanti. Jest autorem licznych projektow w zakresie budownictwa organowego w Polsce i za granicą.
  Uczestniczył, jako organista w oprawie muzycznej uroczystości kanonizacyjnych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w 2014 r. w Watykanie.

  ZDZISŁAW MADEJ

  Tenor. Wykonuje muzykę operową i oratoryjno-kantatową. Wspołzałożyciel kwintetu księży wokalistow „Servi Domini Cantores”. Obecnie występuje gościnnie jako solista na scenie Opery Wrocławskiej. Po ukończeniu studiow na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu został skierowany studia do Freiburga. W 2013 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie.
  Specjalizuje się w dziedzinie śpiewu liturgicznego. Jest adiunktem na Uniwersytecie Przyrodniczym w Międzywydziałowym Studium Pedagogiki we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia z emisji głosu. Prowadzi także m.in. zajęcia z praktyki śpiewu liturgicznego w Seminarium Duchownym we Wrocławiu oraz wykłada muzykę kościelną w Wyższym Seminarium Księży Salwatorianow w Bagnie. Jako artysta wspołpracuje z wybitnymi muzykami i występuje w wielu projektach koncertowych, na całym niemal świecie.

  MICHAŁ CHOROSIŃSKI

  Urodził się w 1975 r. W 1999 r. ukończył PWST im. L. Solskiego w Krakowie. W tym samym roku wystąpił w roli młodego Karola Wojtyły, w filmie poświęconym Janowi Pawłowi II pt. „Psałterz Renesansowy”.
  Wspołpracował z wieloma wybitnymi reżyserami m in., J. Hoffmannem, M. Grabowskim, P. Miśkiewiczem, J. Szurmiejem. Był gościnnym aktorem teatrow w Krakowie, Jeleniej Gorze i Kaliszu. Obecnie jest aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu, gościnnie występuje wrocławskim Teatrze Wspołczesnym. Zagrał w wielu polskich filmach, m.in. „Ogniem i mieczem” czy „Starej baśni” oraz w serialach „Adam i Ewa”, „Pierwsza miłość”, „Klan”. Dużą popularność przyniosła mu rola Leszka Skalskiego w serialu „M jak miłość”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Gdzie pracowali bohaterowie kultowych seriali? Czy pamiętasz? [QUIZ]