Wybierz region

Wybierz miasto

  171. Koncert Muzyki Kameralnej

  Kościół Parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP
  Polanica-Zdrój, ul. Kamienna/8

  19:30 - 21:00 Czwartek, 28 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Wystąpią

  Leszek Gorecki (Polska) – organy
  Hasmik Sahakyan (Armenia) – sopran

  Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  Preludium i fuga f-moll BWV 534
  „Magnificat” – sopran I „Quia Respexit”
  Gabriel Faure (1845-1924)
  „Requiem” – sopran I – „Pie Jesu”
  Gioacchino Rossini (1792-1868)
  „Petite Messe solenelle” – Crucifixu
  Marian Sawa (1937-2005)
  Trzy preludia na temat polskich pieśni maryjnych
  Georg Friedrich Handel (1685-1759)
  „Rinaldo” – „Lascia ch’io pianga” (Almirena)
  Giuseppe Verdi (1813-1901)
  „Otello ” – „ Ave Maria” (Desdemona)”
  George Gershwin (1898-1937)
  „Summer time”
  Georg Friedrich Handel (1685-1759)
  Alleluja z oratorium Mesjasz (transkrypcja na organy Theodore Dubois)

  Leszek Mateusz Gorecki – w 2005 roku ukończył z wyrożnieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w specjalności Muzyka Kościelna, w klasie organow Marietty Kruzel-Sosnowskiej. W 2015 roku uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Od 2001 pełni obowiązki organisty w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Prowadzi działalność koncertową. Rozwija rownież zainteresowania kompozycją. W maju 2000 r. uzyskał wyrożnienie na Ogolnopolskim Konkursie Młodych Kompozytorow „Musica Sacra” w Częstochowie, a w Marcu 2002 otrzymał nagrodę w Wydziałowym Konkursie Kompozytorskim w Akademii Muzycznej w Warszawie. W lutym 2010 został odznaczony brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, a w grudniu 2012 medalem „Milito pro Christo”.

  Hasmik Sahakyan – Studentka ostatniego roku studiow magisterskich w klasie prof.zw. dr hab. Ewy Iżykowskiej- Lipińskiej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Urodzona w Yerewanie , mieszkająca od 17 lat w Polsce. Uczestniczka wielu kursow wokalnych. Finalistka XVII Międzynarodowego konkursu im.Ady Sari w Nowym Sączu. Zdobywczyni nagrod na licznych konkursach krajowych i międzynarodowych. Uczestniczka 55. Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju w prawykonaniu „Koncert Pieśni Stanisława Moniuszki do wierszy m. in. Goethego, Moore’a, de Berangera w oryginalnej wersji językowej oraz polskich poetow w tłumaczeniach na język niemiecki, francuski i rosyjski”. W 2014 roku debiutowała w roli Łucji na deskach teatru Opery Kameralnej w Warszawie w operze Karola Kurpińskiego „Zamek na Czorsztynie”. Sopran o wyjątkowo ciemnej barwie i nieprzeciętnych gorach. Predysponuje ją do wykonywania dzieł muzyki kompozytorow takich jak: G. Verdi, G. Puccini, V. Bellini, S. Monoiuszko, G. Bizet. Dodatkowym atutem jest plastyczność głosu, ktora umożliwia wykonywanie sopranistce partii począwszy od dzieł barokowych po wspołczesne.

  171. Koncert Muzyki Kameralnej
  28 czerwca, godz. 19:30 - 21:00
  Kościoł pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Kamienna, Polanica-Zdroj
  Wstęp: wolne datki na remont organow

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Skąd pochodzą te gwiazdy ekranu? Założymy się, że nie wiesz! QUIZ