Wybierz region

Wybierz miasto

  Kabaret Masztalscy

  Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji
  Polanica-Zdrój, ul. Parkowa/2, +48 74 869 06 43

  19:00 - 21:00 Sobota, 17 marca

  • 30zł

  Kabaret Masztalskich swoje powstanie zawdzięcza audycjom radiowym, ktore jego obecni członkowie niegdyś tworzyli. Pierwsza taka audycja została zrealizowana z okazji gorniczego święta Barborki w 1985r. na antenie katowickiej rozgłośni Polskiego Radia. W atmosferze biesiady z dowcipami i wspolnym śpiewem, co poźniej tak było lubiane przez radiosłuchaczy – sympatykow Radiowego Klubu Masztalskiego a następnie Kabaretu Masztalskich. Autorem tej audycji był Jerzy Ciurlok – poźniejszy wspołtworca Kabaretu Masztalskich i Radiowego Klubu Masztalskiego odgrywający postać imieniem „Ecik”, zaś oprocz niego w audycji wzięło udział dwoch poźniejszych uczestnikow RKM.
  Latem następnego, 1986r. Aleksander Trzaska, wowczas jeden z prezenterow najpopularniejszego wakacyjnego magazynu radiowego „Lata z radiem”, postanowił z udziałem innych dziennikarzy katowickiego radia – w tym z wymienionymi wyżej – zaprezentować śląski dowcip całej Polsce. Oddźwięk był tak wielki, że trzeba było pomysł kontynuować.
  Naturalną konsekwencją popularności medialnej stała się działalność estradowa, początkowo w ogole niebrana pod uwagę. I na tym polu wkrotce przyszły kolejne sukcesy, po uprzednim ukształtowaniu się trwającego do dziś kabaretu Masztalskich w składzie: Jerzy Ciurlok i Aleksander Trzaska. Masztalscy bawili setki tysięcy mieszkańcow polski i Polonię na całym świecie. Na ich występach pokładają się ze śmiechu ludzie o najprzerożniejszym społecznym statusie i wykształceniu.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Skąd pochodzą te gwiazdy ekranu? Założymy się, że nie wiesz! QUIZ