Wybierz region

Wybierz miasto

  MAGIC OF ACCORDION

  Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji
  Polanica-Zdrój, ul. Parkowa/2, +48 74 869 06 43

  19:00 Piątek, 9 października

  • 35zł

  Wyjątkowy recital wirtuoza akordeonu i bandoneonu WIESŁAWA PRZĄDKI, jednego z najwybitniejszych polskich akordeonistow i bandoneonistow.

  MAGIC OF ACCORDION to koncert przedstawiający przekrojowy program tego wybitnego artystyty – w ktorym usłyszeć można : najpiękniejsze paryskie walczyki, przeboje Edith Piaf, argentyńskie tanga – Astora Piazzolli, muzykę francuskiego akordeonisty Richarda Galliano, muzykę filmową, czardasze oraz największe przeboje Georga Gershwina.

  Wykonawcy:
  Wiesław Prządka – akordeoon, bandoneon
  Rafał Karasiewicz – fortepian
  Jakub Olejnik – kontrabas

  ***

  Wiesław Prządka – absolwent Akadmii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu profesora Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistow i bandoneonistow. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołow Kameralnych w Paryżu.
  Tworca i kierownik artystyczny wielu zespołow i projektow muzycznych m.in.: MUSETTE QUARTET, NEW MUSETTE QUARTET, GIPSY SWING. Sam zwykł mawiać, że urodził się po to aby grać na akordeonie.

  Brał udział w nagraniach i programach telewizyjnych m.in. TANIEC Z GWIAZDAMI. Ma na swoim koncie nagranych 18 płyt CD

  Wirtuoz , ktoremu zawdzięczamy triumfalny powrot akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak rownież rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette. To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najrożniejsze style muzyczne jak swing, jazz, latino itd.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Gdzie pracowali bohaterowie kultowych seriali? Czy pamiętasz? [QUIZ]