Wybierz region

Wybierz miasto

  MRÓZ – wystawa 67

  Polanicka Galeria Sztuki AKWARIUM
  Polanica-Zdrój, ul. Parkowa/15

  17:00 Piątek, 16 października

  • Brak informacji o cenie

  Teat Polanica zaprasza na wernisaż wystawy Piotr C. Kowalski, Joanna Janiak: MROZ – wystawa 67

  Wernisaż 16.0 2015 godz. 17.00

  „Obrazy mroźne” powstają od 2009 roku. Minionej zimy w 2014/2015 roku nie powstał żaden „Mroźny”, bo nie było u nas mrozu. Jak będzie tej zimy? Zobaczymy.

  Piotr C. Kowalski /1951/ . Malarz, profesor zwyczajny. Pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i wrocławskiej ASP, gdzie prowadzi pracownie malarstwa. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w życiu artystycznym. Od trzydziestu lat tworzy obrazy realizowane bezpośrednio w naturze. Do ich malowania wykorzystuje nie tylko farby, ale i siły przyrody, wiatr, deszcz, kurz, dym, owoce. Tak powstały m.in. cykle Żywa natura- Martwa natura, Obrazy smaczne, Obrazy przechodnie, przejezdne i przelotne.

  Joanna Janiak /1955/. Swoje zaangażowanie w sztukę wyraża w rożnych formach artykulacji artystycznej. Interesuje ją pogranicze sztuki i nauki. Do 2005 roku dziennikarka i producentka telewizyjna, specjalizująca się w sztuce. Autorka programow, filmow dokumentalnych i cykli edukacyjnych o sztuce dla TVP. Rownież autorka tekstow publikowanych w katalogach i pismach artystycznych. Od 2004 roku wspolnie z Piotrem C. Kowalskim realizuje cykle: Megabajty malowania, Obrazy mroźne.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Skąd pochodzą te gwiazdy ekranu? Założymy się, że nie wiesz! QUIZ