Koszykarze Sudetów Jelenia Góra nie sprostali Nysie Kłodzko. Zobacz zdjęcia z meczu

Przemysław Kaczałko
W meczu 18. kolejki II ligi koszykarzy Sudety Jelenia Góra podejmowały Nysę Kłodzko. Po jednostronnym pojedynku wygrali goście, ale ostatnia kwarta pozwoliła ekipie Jarosława Wilusza na uniknięcie klęski.

Pierwsza kwarta była wyrównana i miejscowi kibice liczyli, że ich ulubieńcy nawiążą walkę z wyżej notowanym rywalem. Druga i trzecia odsłona to już zdecydowana przewaga ekipy z Kłodzka. W przedostatniej kwarcie na tablicy wyników było już 50:84, więc zmiennicy trenera Radomskiego mieli okazję na więcej gry. W decydującej "ćwiartce" Sudety zmniejszyły rozmiary porażki i mecz zakończył się wynikiem 83:99.

W tabeli grupy D, II ligi koszykarzy Sudety z dorobkiem 7 zwycięstw i 10 porażek są na 12. miejscu, natomiast Nysa zanotowała 11 zwycięstw i 6 porażek, co daje jej 5. miejsce.

KS Sudety Jelenia Góra – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 83:99 (20:20, 14:35, 20:31, 29:13)

Sudety: Ostrowski 30, Majewski 16, Jyż 15, Kozak 15, Walczak 4, Najman 3, Ciemiński, Stochmiałek, J. Wojciechowski. Trener: Jarosław Wilusz.
Nysa: Makarczuk 23, Szafarski 14, Niziński 13, Szymański 12, Bernecki 11, R. Wojciechowski 10, Weiss 8, Barycza 6, Tkaczyk 2. Trener: Marcin Radomski.
Sędziowali: Marek Tyliszczak, Radosław Zawadzki.